Çalışma Saatleri Hafta İçi: 09:00 - 18:00

Zeynep Gülcan Hakkında

sychologist-person

Zeynep Gülcan Özgül

Kütahya doğumluyum. Lisans eğitimimi Kapadokya’da, Erciyes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümünü birincilikle bitirerek tamamladım.

Turizmde, Güney ve Anadolu’nun farklı bölgelerinde hizmet verdim ve satış pazarlama ve halkla ilişkiler müdürlüğü yaptım. Şuan, turizm alanında kendi işletmemle ilgilenmekteyim. 2012 yılında ilk basılı eserim olan Müebbet Aşık isimli tüm gelirini çeşitli dezavantajlı insanlara ve sokak hayvanlarına bağışladığım . Ülkemdeki haklarımı en iyi şekilde öğrenmek adına Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünü de başarıyla tamamladım.

Uzun yıllar kendim için Profesyonel koçlardan kişisel koçluk hizmeti almamla beraber, her zaman ilgi duyduğum bu alanın mutfağına girmeye karar verdim. Bu sürece 2020 yılında Aşkım Kapışmak gibi işinde profesyonel isimlerden çeşitli eğitimler alarak başladım. Aynı kurumdan Yaşam Koçluğu, Aile Danışmanlığı, Evlilik ve İlişki Koçluğu, Mentörlük eğitimlerini aldım ve sınav sistemine dayalı sertifikalarımı almaya hak kazandım. 

Farklı kurumlardan Bilişsel Davranışçı Terapi, Regresyon, Enneagram gibi işime katkı sağlayacak eğitimler aldım. Şu an Koçluk ve benzeri alanlarda profesyonel eğitimler veren bir kurum olan Ctos Academy’nin bir üyesiyim ve koçlukta ICF ve MYK onaylı belgeler için ünvanlanma yolunda ilerlemekteyim. Aynı zamanda CTOS Girişimci Koçlar Kulübü’nün de üyesiyim ve Ctos Academy ile çeşitli gönüllü koçluk projelerinde yer almaktayım. 

Bununla birlikte,

Ebeveynin Öfkesine yönelik psikoeğitim
PROF. DR. İLBER ORTAYLI (Tarih Profesörü)“Yaşam Sanatı” Tarihe Yön Veren Düşünürlerden Anekdotlarla İdame-i Hayat” Öğrenmek, Dikkat etmek ve Yöntemli Yaşamak
– PSK. DR. GÜNDÜZ VASSAF (Psikolog/Yazar)” Günümüz Bulaşıcı Hastalığı: İnsana Uyumsuz Düzen!” Belirtiler: Depresyon, Anksiyete Bozukluğu, Panik Atak
– PROF. DR. MEHMET ZİHNİ SUNGUR (Psikiyatrist/Yazar)” Sen, Ben ve Aramızdaki Her şey” Aşk, Evlilik ve Sadakatsizlik
– KLN. PSK. BEYHAN BUDAK (Psikolog/Yazar) “Tatminkar ve Başarılı Bir Yaşam Yolunda Zihinsel Tuzaklar” Erteleme, Mükemmeliyetçilik, Odaklanamama Problemleri için Çözüm Yolları
– PSK. DR. OZANSER UĞURLU (Psikolog/Yazar) “Zor Koşullara ve Belirsizliğe Karşı Psikolojik Tolerans Geliştirmek” Tükenmişliğe Yenik Düşmemek için Pratik Öneriler
– DR. BAHAR ERİŞ (Eğitim Bilimci/Yazar) “Senin Yolun Hangisi?” Doğal Eğilimlerimizi Tanımak, İstikrarlı Motivasyon Sağlamak, Verimli Çabalamayı Öğrenmek
vb konulu oturumlara katılım sağlayarak gelişimimi desteklemek adına sürekli çalışmaktayım.
Eğitimini aldığım tüm bu alanlarda aktif ve profesyonel olarak çalışmaktayım.

Ayrıca BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi)nin, bilişsel çarpıtmalar ve bunlarla başa çıkma alanında İOM’a bağlı olarak eğitim vermekteyim.

Mersin Türk Kadınlar Konseyinin bir üyesiyim ve burada da güzel projelere imza atmak için çalışmaktayım.

Tüm bunlarla birlikte, roman yazmanın dışında, hobi olarak resim ve müzik alanıyla da oldukça sık ve profesyonel olarak ilgilenmekteyim. Bu alandaki bireysel çalışmalarımın dışında ise yine üyesi olduğum Terennüm İyilik Korosu ile de gönüllülük işleri yapmaktayım.

İnsan, doğa ve hayvansever bir toplum gönüllüsüyüm.

Zeynep Gülcan Özgül

Hizmetlerimiz

Aile Danışmanlığı

Aile danışmanlığı, aileyi oluşturan bireylerin, aile kurumunda bulunan problemleri birlikte çözmeye çalışmaları üzerine kurulu bir psikolojik danışmanlık hizmetidir.

Daha Fazla

Regresyon Terapi

Regresyon terapisi, kişiyi duygusal ve zihinsel anlamda olumsuz etkilemeye devam eden, geçmişte yaşadığı bazı olayları ortaya çıkarmayı amaçlar.

Daha Fazla

Evlilik ve İlişki Danışmanlığı

Çiftlerin ilişkilerini, bu ilişki tarzının davranışlara ve ilişkinin kendisine nasıl yansıdığını anlamaya çalışan psikoterapi türüdür.

Daha Fazla

Yaşam Koçluğu

Yaşam koçu, kendisine danışan kişinin potansiyelini ortaya çıkaran, bu potansiyelin en üst limitlere çıkmasını sağlayan profesyonel bir rehberlik sunar.

Daha Fazla

SERTİFİKALARIMIZ